O nás

Hlavním důvodem pro výrobu naší vlastní přírodní kosmetiky byl prostý fakt, že většina běžně dostupné kosmetiky, která je prezentována jako kosmetika s vysokým podílem aktivních látek, neodpovídá skutečnosti. Podíl aktivních látek k celkovému složení výrobku dokazuje, že obsah aktivních látek je ve většině kosmetiky velmi nízký. Naopak se vyzdvihují složité formulace složení, avšak mnohdy není obsah aktivních látek na obalu ani uveden.

Proto jsme se rozhodli vytvořit kosmetiku, kde bude vše jasně napsáno, která neobsahuje vodu a  je založena na látkách vysoce koncentrovaných a účinných. Právě tato vysoká koncentrace aktivních přírodních látek nás odlišuje od běžných kosmetických přípravků. 

 

Nabízíme vaší pokožce "Přírodu ve vysoké koncentraci".


Proč vysoce koncentrované?

... protože to, co se skrývá v kosmetice není nekonečný seznam složek, ale náročný výběr aktivních látek ve vysoké koncentraci.

Naše zásada: Méně přísad, ale mimořádně vysoká koncentrace přírodních účinných látek té nejvyšší kvality.

Používáme ty nejlepší potravinářské panenské olivové oleje, přírodní bambucké máslo, přírodní hydrosoly (misto obyčejné vody) a cílené éterické oleje smíchané pro optimální rovnováhu a léčebný efekt. Neděláme kompromisy mezi kvalitou a kvantitou použitých složek.

Toto je důvod, proč jsou naše popisky složení často podstatně kratší než u ostatních. Ve složení našich produktů jsou uváděna procenta použitých látek a těch, které jsou přirozené. Ale to, co je skutečně důležité pro vaší pleť je skutečné procento přírodních aktivních látek: naše etikety to též zdůrazňují.


Proč bez vody?

… protože voda v kosmetice jde vždy na úkor aktivních látek.

V běžných kosmetických výrobcích je hlavní složkou prostá voda, která může tvořit až 90% z celkového složení (!). Právě obsah vody umožňuje výrobci kosmetických výrobků tvrdit, že jde o 100% přírodní produkt. Je však důležité vědět, že voda není standardní hydratační aktivní složka, nýbrž pouhé neaktivní plnivo. 

Na rozdíl od toho je naše řada s přírodním Neroli hydrosolem (aktivní složka z hořkého pomeranče) na místo vody opravdovou účinnou látkou vyznačující se hydratační a zklidňující vlastností. 


Proč organické?

Být v harmonii s přírodou - přijímat odměnu a léčení jako dlouhodobý užitek - to nás vedlo k založení firmy Olivarium, způsobu, jak sdílet životní styl na bázi oliv z jižní Francie, v regionu, kde máme své kořeny, a zároveň jak sdílet respekt před přírodou v Rakousku, kde jsme se usadili před mnoha lety. 

Tak jak jde příroda ruku v ruce se životním prostředím, používáme organické látky, které vedou k udržitelnosti rovnováhy v přírodě. Od té doby jsme se začali spoléhat na přírodu pro naše výrobky a respektujeme celkově více i přírodu a životní prostředí. Díky ekologickým certifikacím dokazují všechny řady výrobků Olivarium, že i ony jsou 100% šetrné k životnímu prostředí. Organické - znamená bezpečnost a spolehlivost a to jak pro vaší pokožku, tak pro životní prostředí. Nepoužíváme složky ani nevyužíváme výrobní procesy, které škodí životnímu prostředí.

Každá Olivarium péče - péče o pleť, péče o vlasy, wellnes péče, je produktem bez chemických a konzervačních látek, škodlivých minerálních olejů, hydrogenizovaných olejů, iontových aktivních látek. Naše šampóny neprokázaly žádnou vodní toxicitu, obsahují jen mírné množství biologicky rozložitelných aktivních látek, které jsou v souladu s OECD směrnicemi č. 301-F.


Proč olivovníky?

...v srdci našeho konceptu jsou jedním z nejvíce trvalých a důležitých aktiv přírody: olivové polyfenoly.

Antioxidační látky - polyfenoly, omega kyseliny 3-6-9 a vitamíny (zejména A a E); tyto látky se přirozeně vyskytují ve zvýšených poměrech v přírodním panenském olivovém oleji a ještě více v olivových lístcích, jež představují hlavní jednotku a aktivní složku pro všechny naše řady Olivarium.