Odpovědnost

NatrueNatrue

Záměrně jsme se rozhodli pro certifikaci organické kosmetiky NATRUE, protože je to jedna z nejžádanějších a nejnáročnějších certifikací světa. NATRUE nabízí tři různé úrovně certifikace:

  1. Přírodní kosmetika.
  2. Přírodní kosmetika s organickou částí: nejméně 70% přírodních ingrediencí nebo přírodních výtažků musí být původem z ekologického zemědělství a nebo z kontrolované "divoké" přírody.
  3. Organická kosmetika: nejméně 95 % přírodních ingrediencí nebo přírodních výtažků musí pocházet z kontrolovaného ekologického zemědělství a nebo z kontrolované "divoké" přírody.

Všechny produkty Olivarium z řady péče o pleť jsou systematicky v souladu s kritérii 2. a 3. úrovně NATRUE. Produkty z řady masážní a wellness jsou v souladdu s kritériem 3. úrovně NATRUE (organická kosmetika) a jsou takto úředně uznávany.

A co voda?

Voda je přírodní a základní složka v mnoha kosmetických produktech. Nicméně, NATRUE nepočítá čistou vodu mezi kritéria jako přírodní ingredinci. Proč? Jednodušše proto, že přidáním vody by bylo snadné vyrobit výrobek, který přírodně jen vypadá, než-li tomu tak je ve skutečnosti.

www.natrue.org/home


Nature & ProgrèsNature & Progrès

Skupina složená z profesionálních biologů, lékařů, odborníků na výživu, zemědělců a spotřebitelů. To je francouzská asociace známá jako „Nature & Progrès“ (Nature a Progress), která byla oficiálně založena již 14. března 1964.

V roce 1998 tato asociace reaguje na Chartu EU pro Ekologické zemědělství (podepsanou 1990) a jejich upřednostnění ziskových zájmů místo základních bio-ekologických hodnot. Proto asociace zahájila činnost pod názvem Nature and Progress Organic Chart založenou právě pro kosmetický průmysl, a velmi brzy po zahájení, a jako jedinná, žádá bio-ekologické měřítko pro výrobce přírodní kosmetiky ve Francii zcela bez kompromisů. 

Olivarium péče o pleť a o vlasy jsou zcela v souladu s požadavky N&P a díky tomu je jejich kvalita zaručena.

www.natureetprogres.org


EU Organické

Naše produkty z organických olivových lístků jsou certifikovány podle: Entity LACON Control GmbH (Rakousko). Evropské číslo osvědčení: AT - BIO - 402.